Producent Hvězdných válek: Těšte se na Star Wars 3D!

Praha – Exkluzivní host interaktivního Hyde Parku Rick McCallum potěšil všechny příznivce Hvězdných válek. Slíbil jim promítání celé ságy v 3D v českých kinech a také množství bonusů a nezveřejněných scén na disku Blue-Ray. Proslulý producent, který je kromě Star Wars podepsán například pod filmy o Indiana Jonesovi, nyní v Česku dokončuje film Red Tails na motivy televizního válečného filmu Letci z Tuskegee.

Klíčovým okamžikem McCallumova života bylo setkání s Georgem Lucasem, se kterým průběžně spolupracuje 21 let. „Po těch letech přesně chápu, co George chce. Snažím se mu zajistit vše pro to, aby mohl natočit dobrý film,“ chápe vlastní úlohu ve společných projektech. Největším z nich byly Hvězdné války – kromě natáčení seriálu a převodu do 3D se však nové díly v současnosti nechystají.

„Rozhodně bych si přál, aby bylo SW 9 dílů. Je to ale mýtus, který vyšel z fanouškovské komunity. Vždycky, když George začínal, představoval si šest kapitol, a tak to bylo i navrženo. Vzal si ale na začátku čtvrtý díl, protože mu připadalo, že se to nejlehčím způsobem udělá. To zamýšlené číslo ale nikdy nebylo devět,“ podotkl McCallum.

Video Hyde Park ČT24
video

Hyde Park ČT24

"Mně osobně se nejvíce líbí Impérium vrací úder. Myslím, že je to vynikající kus filmařské práce,„ prozradil v Hyde Parku k oblibě originální trilogie. “Měla sice omezenou technologii a některé věci George udělat nemohl, ačkoli chtěl. Za tu dobu se technika v mnohém zlepšila, máme nyní veškerou technologii, ale myšlenkově jsme na tom stejně jako tehdy."

Také nejhorší okamžik v jeho kariéře je spojen s rytíři Jedi, a to při natáčení prvního dílu série. „Budovali jsme asi 14 měsíců úžasné město uprostřed pouště. Vyrostlo 60 km od obydlených míst, takže jsme museli mít cattering, stany a všechnu techniku s sebou. Druhý den po dokončení však přišlo tornádo a prakticky všechno bylo zničeno. Byli jsme z toho na dně,“ přiznal producent.

Česko je McCallumova země zaslíbená

Rick McCallum přijel poprvé do Česka několik týdnů po sametové revoluci. „Líbilo se mi město, lidé i místo pro filmaře. V 90. letech jsme sem proto přijeli každý rok na tři měsíce,“ vzpomíná producent, který v pondělí v Praze dokončil film Red Tails.

„V Česku chceme natáčet i nadále. Měli jsme zde skvělý tým, který jsme převezli i do USA, protože jsem nechtěl ztratit kontinuitu,“ pochvaluje si McCallum práci českých štábů na Red Tails. Na příběhu afroameričanů bojujících v 2. světové válce v Evropě oceňuje zejména hudbu Terence Blancharda. Krásná je podle něj právě díky umění českých hudebníků a dirigentů.