Fanoušci Michaela Jacksona mu mohou být blíž

Santa Barbara (USA) - Vyhlídkové lety nad kalifornským rančem zesnulého amerického zpěváka Michaela Jacksona, které se organizují ke druhému výročí jeho úmrtí, se rychle prodávají. Zážitek si letos dopřeje nejméně sto lidí, kteří si již rezervovali místa. Ranč Neverland u Santa Barbary vlastnil Jackson, jenž zemřel 25. června 2009 na selhání srdce po předávkování sedativy, léta. Kvůli dluhům ale o něj málem přišel. Létat se bude 24. a 25. června od devíti hodin do soumraku.

Půlhodinový let nad Neverlandem stojí podle společnosti Channel Island˙s Helicopters 175 dolarů (asi 3 000 korun) na osobu a na 500 dolarů (téměř 8 500 korun) přijde soukromý let pro tři lidi. Při letu mohou cestující vzdát hold svému idolu tím, že mu shodí na ranč jeho oblíbené květiny - červené růže.

Fanoušci jsou podle mluvčího společnosti mimořádně nadšeni z leteckého výletu a tvrdí, že mají pocit, že je to „přiblíží k nebi“ a také k Michaelovi. Vrtulníky budou 24. června startovat z městského letiště v Santa Barbaře a následující den z letiště Santa Ynez. Vyhlídkový let si prý rezervovala zatím asi stovka lidí. Více míst zbývá ještě na 25. června.