Život Madonny vyjde jako komiks

Washington - Životní osudy americké popové hvězdy Madonny jsou námětem komiksu, který v rámci řady nazvané Female Force (Ženská síla) připravuje americké nakladatelství Bluewater Productions Inc. Vydalo už obrázkový seriál o nynější první dámě USA Michelle Obamové nebo někdejší britské ministerské předsedkyni Margaret Thatcherové. Příběh popové hvězdy se v tomto formátu objevuje poprvé, napsala agentura AP.

„Naším cílem je ukázat málo známé události a vlivy, díky nimž se Madonna stala a zůstává fenoménem více než čtvrt století poté, co vtrhla na scénu,“ řekl viceprezident nakladatelství Jason Schultz. Pro formu komiksu se prý nakladatelství rozhodlo proto, že je přístupnější a lépe odpovídá průměrnému publiku, aniž by hrozila ztráta informací.

Kreslený příběh s ilustracemi Michaela Johnsona by se měl začít prodávat v srpnu. Tvůrci chtějí na 32 stranách pojednat události v životě Madonny od prakticky neznámé zpěvačky po hvězdu prodávající miliony nosičů na celém světě. Komiks vyjde jako jednorázová publikace a její cena bude 3,99 dolaru (asi 68 korun).