Malkovich je ve Varech kvůli plátnu. Ale ne filmovému

Karlovy Vary - John Malkovich předloni na mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech převzal Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografie. Loni se objevil ve festivalové znělce a do Varů přijel i během letošního, 46. ročníku. Nepředstaví se zde ale ani jako herec, ani jako režisér nebo producent, ale jako módní návrhář.

V karlovarské galerii ve čtvrtek před půlnocí předvede uzavřené společnosti svou kolekci pánského oblečení Technobohemian. Manekýny budou čeští herci.

„Technobohemian je pojem, na který jsem narazil v jednom dosud nepublikovaném italském románu, se svolením autora ho použil a doufám, že to je dobré využití,“ vysvětlil Malkovich, odkud pochází název jeho značky.

Při tvorbě kolekce pánského oblečení se inspiroval bohémským stylem nového tisíciletí. Inspiraci prý nachází jak ve filmech, tak třeba v lidech na ulicích. Herectví a návrhářství mají podle něj mnoho společného – herec tím, že hraje různé postavy, pokaždé vlastně tak trochu přetváří sám sebe.

Do Varů přijel americký filmař v dobré náladě, jako by už zapomněl na nemilou zkušenost, kdy mu před měsícem dosud neznámý pachatel z pokoje v pražském hotelu odcizil osobní věci za několik tisíc korun.

Technobohemian
Technobohemian
Více fotek
  • Technobohemian zdroj: Stránky značky Technobohemian http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/27/2694/269324.jpg
  • Technobohemian zdroj: Stránky značky Technobohemian http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/27/2694/269327.jpg
  • Technobohemian zdroj: Stránky značky Technobohemian http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/27/2694/269325.jpg