V Dallasu bude zase rušno

Washington - Nové zpracování soap opery Dallas se zřejmě příští léto objeví na televizních obrazovkách ve Spojených státech. Děj nové desetidílné řady se soustředí na neshody mezi potomky petrolejářské rodiny Ewingů. V seriálu se objeví původní protagonisté i nové tváře.

Arogantního ropného magnáta J. R. Ewinga zvaného Džejár si opět zahraje veterán Dallasu Larry Hagman, jeho manželku Sue Ellen ztvární Linda Grayová. V roli Džejárova mladšího bratra Bobbyho se na obrazovky vrátí Patrick Duffy.

Hvězda Zoufalých manželek Josh Henderson si podle serveru BBC zahraje Džejárova syna Johna Rosse. Hendersonův herecký kolega ze Zoufalých manželek Jesse Metcalfe ztvární roli Bobbyho syna Christophera. V seriálu se objeví také Jordana Brewterová známá z akčního filmu Rychlí a zběsilí, která se jako Elena dostane do milostného trojúhelníku s mladými Ewingy.

Seriál, kde centrem děje byly spory dvou texaských petrolejářských rodin, v letech 1978-1991 vysílala televize CBS. Jednotlivé epizody sledovaly i desítky milionů diváků. V roce 1980 si televizi naladilo 83 milionů diváků, aby zjistili, „kdo střelil Džejára“ v jedné z nejdramatičtějších dějových linií.