Scott natáčí pod Heklou „počátek věků“

Reykjavík - Na úpatí islandské sopky Hekla začalo v pondělí natáčení nového filmu Ridleyho Scotta Prometheus. Měsíční krajina kolem vulkánů na Islandu má režisérovi kultovního Vetřelce posloužit jako kulisa pro „počátek věků“.

Podle Scotta sekvence točená na Islandu zabere v novém filmu asi 15 minut. Přesto ale jde o monumentální projekt. Islandský list Frettabladid uvedl, že dvoutýdenní natáčení na zmíněném ostrově v severním Atlantiku zaměstná kolem 160 islandských a 200 zahraničních členů štábu a vyjde na několik milionů eur. Filmovat se má i u vodopádu Dettifoss, který je nejmohutnějším evropským vodopádem podle průtoku vody.

Filmové práce pod Heklou byly zahájeny necelý týden poté, co mezinárodní média mylně varovala, že se tato sopka chystá v nejbližší době vybuchnout. Hollywoodský režisér si z toho prý ale ani chvilku nedělal těžkou hlavu. „Když se člověk v této profesi bojí přírody, měl by si raději najít jiné zaměstnání,“ řekl Scott novinářům při krátkém setkání v centru islandské metropole Reykjavíku bezprostředně před začátkem natáčení.

Prometheus byl původně zamýšlen jako prequel k legendární třídílné sci-fi sáze Vetřelec o vraždících mimozemských tvorech, letos v lednu ale Scott svůj plán změnil. Ve snímku, jehož děj režisér pečlivě tají, však prý diváci odkazy na Vetřelce přece jen najdou.

Ve snímku se objeví držitelka Oscara Charlize Theronová, Michael Fassbender známý z filmu X-Men či švédská herečka Noomi Rapaceová, kterou si diváci pamatují z adaptace detektivní trilogie Milénium švédského spisovatele Stiega Larssona. Premiéra je plánována na červen 2012.