Gott si dělá radost Sentimentem

Praha - Zpěvák Karel Gott dokončil nahrávání nového alba Sentiment. Desku, na kterou nazpíval 17 hitů z repertoáru svých oblíbených českých i zahraničních zpěváků, vydá v září firma Supraphon. „Jsou to muzikály, slavné písně, titulní písně z filmů - něco, co jsem dřív miloval a rád poslouchal,“ uvedl Gott, který již začíná pracovat na nahrávkách pro další album.

Deska Sentiment vznikla jako neobvyklý dárek k narozeninám, který nejpopulárnějšímu domácímu zpěvákovi Supraphon nadělil spolu s Českým rozhlasem. Gott si mohl nejen vybrat repertoár, ale dostal k dispozici také nahrávací frekvence v karlínském rozhlasovém Studiu A. Při natáčení ho doprovodil Big Band Českého rozhlasu s dirigentem a aranžérem Václavem Kozlem. „Vrátil se tak do studia, kde už v 60. letech nahrával svoje první, teď už legendární písně,“ upozornil Gottův spolupracovník Jan Adam.

Gott si prý nahrávání, které s přestávkami trvalo několik let, velice užíval. „Natočil jsem si skutečně takovou muziku, jakou jsem chtěl, hlavně s vynikajícími hudebníky,“ pochvaloval si. „To jsou ty radosti, které si hudebně dělám a do budoucna chci už jenom dělat. Myslím, že jsem toho natočil tolik, že mě posluchači, kteří o mne mají zájem, pochopí,“ doufá.

„Musí být znát, s jakou chutí jsem to dělal, to posluchač pozná. Není nad to si zazpívat opravdu s živými akustickými instrumenty, dohromady bez jakékoli techniky, chemie, zvukových efektů,“ míní Gott.

Dívka v modrém nebo Casablanca

Z českých písní na desku nazpíval Blues pro tebe Jiřího Suchého, titulní písničku z filmu Dívka v modrém známou z podání Oldřicha Nového a píseň Tvůj krok zní od Alfonse Jindry, kterou zpíval Rudolf Cortés.

Na desce dále zazní skladba As Time Goes By z filmu Casablanca s českým textem od Eduarda Pergnera, který ji pojmenoval Tak půjdem spát. Dále Gott sáhl do repertoáru Tonyho Bennetta, Willieho Nelsona, Franka Sinatry, Deana Martina, Louise Armstronga a Bobbyho Darina. Tvůrci využili starší české texty k písním od Eduarda Krečmara, Františka Řebíčka, Zdeňka Borovce a Jiřiny Fikejzové; nové texty k osmi skladbám napsal Pavel Vrba.

„Je to (pro Gotta) takové splnění snu. Nazpíval písně, které si vždycky přál nazpívat, ale nějak na to nebyl čas,“ řekl Adam. Stálice české hudební scény podle něj už začíná pracovat na dalším albu. „Budou tam písně napsané přímo pro něj českými a německými autory,“ uvedl. Deska by podle něj měla vyjít v příštím roce.