Videomapping „made in Czech“ v Liverpoolu

Liverpool– Videomappingová projekce na Staroměstském orloji k 600. výročí jeho vzniku získala sdružení umělců Macula a Tomato production značný ohlas. Následovaly nabídky na světelné iluze na stavbách ve Francii, USA nebo Indii. Macula si vybírala podle zajímavosti, své umění předvedla například v centru Dubaje. A v těchto dnech může jejich umění ocenit Liverpool.

Britské město si videomapping „made in Czech“ objednalo k oslavám stého výročí historické budovy Liver a k oslavám otevření nového liverpoolského muzea. Od 22. do 24. července se tak Macula a Tomato Production představí na dvou projekcích – na Liver budou promítat výpravnější výjevy z historie Liverpoolu, videomapping na budově muzea bude vycházet spíše z modernější podoby města.

„Oslavy v Liverpoolu budou dlouho očekávaným britským debutem pro mezinárodně ceněnou skupinu Macula, která ohromila davy diváků svou projekcí k 600. výročí pražského orloje,“ píší britská média o tamní akci skupiny. Liverpoolský videomapping budou moci později zhlédnout i čeští diváci prostřednictvím internetu.

Vidět práci umělců mají ale možnost i na vlastní oči: v září se vrátí na Staroměstský orloj, na němž by se videomapping měl objevit každý zářijový, říjnový a listopadový sobotní večer.