Hudební hradní turné se blíží k Moravě

Bezděz – Koncerty na hradě Bezděz 5. a 6. srpna skončí česká část festivalu Hrady.CZ. Poté se putovní přehlídka přesune na Moravu, kde „hradní hudební turné“ bude pokračovat třemi zastávkami. Sedmý ročník dosud přilákal přes 24 tisíc návštěvníků.

Bezděz je pátým koncertním místem hradní šňůry – po Rožmberku nad Vltavou, Točníku, Švihově a Kunětické hoře. Program v pátek zahájí Tomáš Klus, po němž vystoupí Tata Bojs a na závěr pak Jiří Schmitzer. Chybět nebude ani tradiční karneval masek v prostorách hradu.

V sobotu přijdou na řadu Vypsaná fiXa, Wohnout, Support Lesbiens nebo Kryštof. „Na Bezděz jezdíme rádi, kromě místních fanoušků za námi jezdí na tento hrad i kamarádi z Prahy, je to jen hodina autem a festival je navíc na krásné louce obklopené lesy hned pod hradem,“ zve na koncert frontman kapely Richard Krajčo.

Richard Krajčo na festivalu Hrady.CZ
Zdroj: Festival Hrady.CZ

První moravskou zastávkou bude 12. a 13. srpna Hradec nad Moravicí, následovat bude Bouzov na Olomoucku a Valtice na jižní Moravě. Návštěvníci uslyší – kromě už zmíněných kapel „z Bezdězu“ – také například kapelu Nightwork, kteří kvůli nemoci nemohli vystoupit na Kunětické hoře. Program letošního ročníku ve Valticích uzavře koncert Divokýho Billa.

Moravské Hrady.CZ: Hradec nad Moravicí u Opavy (12.-13. 8.), Bouzov na Olomoucku (19.-20. 8.) a Valtice na jižní Moravě (26.-27. 8.).