Prorapovali se k milionům (fanoušků i dolarů)

New York - Americký rapper Jay-Z zvítězil v žebříčku nejlépe placených rapperů světa. Za loňský rok si vydělal 37 milionů dolarů (asi 630 milionů korun). Je to už jeho čtvrté vítězství za posledních pět let. Žebříček dvaceti nejbohatších rapperů zveřejnilo internetové vydání časopisu Forbes.

Podle časopisu zvítězil Jay-Z, vlastním jménem Shawn Corey Carter, zejména díky úspěšnému světovému turné k desce Blueprint 3, která vyšla na podzim 2009. Je také spolumajitelem hudebního klubu a basketbalového teamu.

Na druhém místě se umístil Diddy s výdělkem 35 milionů dolarů, následován Kanyem Westem, který si vydělal 16 milionů dolarů. Jay-Z s Kanyem Westem spolupracovali na letošním kritikou dobře přijatém albu Watch The Throne.

Dr. Dre, Snoop Dogg a Eminem si shodně vydělali 14 milionů dolarů. Nováčkem je v první dvacítce rapperka Nicki Minaj. S výdělkem 6,5 milionu dolarů se umístila na patnáctém místě.

Třináct z dvaceti rapperů vydělalo minimálně deset milionů dolarů a jejich příjmy pramenily především z koncertů, vydaných alb a z reklamy. Výdělky byly spočítány za období květen 2010 až květen 2011 na základě údajů společností Pollstar, Nielsen SoundScan, The Recording Industry Association of America a jednotlivých vydavatelských labelů.