20 000 lidí uctilo památku Elvise Presleyho

Memphis - Čtyřiatřicáté výročí náhlé smrti krále rokenrolu Elvise Presleyho si v noci na dnešek u jeho hrobu v Memphisu (stát Tennessee) připomněly početné davy jeho příznivců. Lidé stáli se svíčkami a skloněnými hlavami u Elvisova sídla Graceland ležícího jižně od městského centra, kde zpěvák dlouho žil. Presley zemřel 16. srpna 1977 ve 42 letech.

Připomenout si památku rockové ikony přijely do Memphisu tisíce lidí, kteří až do dnešního rána procházeli kolem Elvisovy vily, kde žil až do své smrti. Lidé neskrývali slzy, když k jeho hrobu za tichého zvuku Presleyho písní kladli kytice květin a věnce ve tvaru srdce. Na možnost poklonit se jeho památce někteří čekali hodiny.

Účastník 34.výročí smrti Elvise Presleyho
Účastník 34.výročí smrti Elvise Presleyho

Na rozdíl od loňské vzpomínkové slavnosti bylo v Memphisu příznivější počasí, teplota se pohybovala kolem třicítky oproti loňským osmatřiceti. Policie odhaduje, že do města se sjelo až 20 000 lidí. Daleko větší nápor ale Graceland čeká napřesrok, kdy uplyne od Elvisovy smrti 35 let. Odhaduje se, že památce slavného zpěváka se přijde poklonit až 75 000 jeho fandů.

Z doprovodného programu k 34.výročí smrti Elvise Presleyho
Z doprovodného programu k 34.výročí smrti Elvise Presleyho

Výjimečná byla svým způsobem ale i letošní vigilie. Právě před 55 lety, v roce 1956, totiž spatřila světlo světa dvě první Elvisova alba. V témže roce už Presley prodal deset milionů singlů a 800 000 dlouhohrajících desek.