Blade Runner po 30 letech, opět v režii Ridleyho Scotta

New York - Britský režisér Ridley Scott kývl na nabídku natočit nové pokračování kultovní sci-fi Blade Runner, kterou uvedl do kin v roce 1982. Nový snímek v produkci společnosti Alcon Entertainment nebude remakem, ale spíš pokračováním, anebo dějově předsunutým novým dílem, uvedla společnost v prohlášení.

„Bylo by příliš slabým vyjádřením říct, že jsme nadšeni, že Ridley Scott opečuje tento kultovní příběh v nové, vzrušující režii,“ uvedli producenti Andrew Kosove a Broderick Johnson. „Jsme velkými fanoušky Ridleyho Scotta i originálního Blade Runnera. Pro nás je tohle projekt, jaký se naskytne jednou za život.“

Blade Runner s Harrisonem Fordem v hlavní roli policisty bojujícího proti humanoidním robotům v Los Angeles roku 2019 měl v amerických kinech premiéru v roce 1982. První kasovní zisky byly slabé, ale postupem času se ze snímku stalo jedno z kultovních děl sci-fi klasiky.

Film, který Scott natočil tři roky po Vetřelci, rovněž potvrdil pozici tohoto režiséra jako jednoho z největších talentů na poli žánru filmové sci-fi. Nyní třiasedmdesátiletý režisér v téhle škatulce ale rozhodně nezůstal. Loni režíroval a produkoval film Robin Hood, zapojil se také do projektu Život v jednom dni a právě dokončil akční drama Prometheus s Charlize Theronovou v hlavní roli, který půjde do kin v příštím roce.