Fresh Film Fest ruší výstavu, snímky někdo ukradl

Praha - Výstava portrétních fotografií Vzdor, která se konala v pražském Paláci Akropolis v rámci letošního Fresh Film Festu, musela být dočasně zrušena. Všechny snímky, které vznikly pro reklamní kampaň letošního ročníku festivalu, totiž někdo v noci ze středy na čtvrtek ukradl. Pořadatelé nicméně fotografie vystaví znovu, opět v Akropoli. Policie krádež vzhledem k nízké hodnotě fotografií nevyšetřuje.

Zdroj: Fresh Film Fest Autor: Roman Dietrich

Oznámení o zrušení výstavy snímků od fotografa Romana Dietricha se poprvé objevilo dnes odpoledne na facebookovém profilu filmové přehlídky. Informaci pak potvrdil i mluvčí festivalu Jiří Sedlák. „Kdo snímky odcizil, nevíme, ale vzhledem k tomu, že způsobená škoda nebyla vyšší než 10 000 korun, policie krádež ani nevyšetřuje. Výstavu uspořádáme znovu, co nejdříve to bude možné,“ uvedl Sedlák.

Expozice, která byla součástí doprovodného programu festivalu, se v prostorách žižkovského Paláce Akropolis měla původně zdržet jen do konce týdne. Na ukradených snímcích byly portréty asi dvaceti lidí, které autor zachytil v okamžiku, kdy vzdorují silnému proudu větru. „Koncept spojuje dva motivy - svěží proud v kinematografii, který představuje náplň i název festivalu, a punkový vzdor, což je jeho letošní téma,“ uvedli k námětu snímků pořadatelé přehlídky.

Letošní ročník evropského festivalu, zaměřeného na celosvětovou debutovou a studentskou tvorbu, ve středu zahájila projekce snímku Blue Valentine od režiséra Dereka Cianfrance. Do neděle 28. srpna se na programu přehlídky objeví téměř 120 filmů.