Jednička pestrá jako podzim

Souboj seriálů, živou talk show s moderátorským duem Pokondr či třetí řadu oblíbeného seriálu Vyprávěj najdou diváci České televize nově v podzimní nabídce prvního programu. Premiérových titulů dramatické tvorby, publicistických, zábavných a lifestylových pořadů přichystala Jednička ale mnohem víc.

Souboj seriálů dá divákům možnost zvolit si z nabídky šesti projektů, který pro ně podle jejich gusta Česká televize natočí. Jistou svou účast v programu má už retro seriál Vyprávěj, v jehož třetí řadě prožije rodina Dvořákova od 9. září osmdesátá léta.

K podzimním premiérám z dramatické tvorby budou patřit Čapkovy kapsy, které dávají prostor mladým režisérům, filmy Jseš mrtvej, tak nebreč podle scénáře Josefa Klímy (ČT s ním spolupracovala třeba i na snímcích Svědomí Denisy Klánové nebo na triptychu Vetřelci a lovci) a Sráči (původně Krysy) s Jiřím Bartoškou a Jaroslavem Pleslem v roli zkorumpovaných policistů. Některý s podzimních večerů nabídne Jednička také mysteriózní thriller Santiniho jazyk, román Miloše Urbana zfilmoval – což je lehce úsměvné – Jiří Strach; a dramatický příběh Kráska a netvor 1950, který vychází ze stejných událostí jako jeden z dílů majora Zemana.

Pro dobrou náladu nabídne Jednička nové zábavné pořady Trumfy Miroslava Donutila – s oblíbeným hercem a bavičem se tak diváci budou moci opět potkávat i po skončení cyklu 3+1 – a Kolo plné hvězd, v němž si současné hvězdy vybírají to nejlepší z let minulých. Donutilův kolega z Národního divadla David Prachař bude průvodcem lifestylového magazínu Zahrada pod lupou. Zábavu slibuje i talk show Pokondr Live, živě vysílaný pořad Romana Ondráčka a Miloše Pokorného a jejich hostů. A nejen pro diváky s vysokým IQ připravil první program soutěžní pořad Fenomén.

I po prázdninách myslí ČT1 na děti, které bude bavit i vzdělávat novými večerníčky nebo premiérovým pořadem Rande s fyzikou. Spíše rodiče by mohly zaujmout některé z nových publicistických pořadů a dokumentů. Mezi těmito škatulkami se pohybuje cyklus Pološero, který si „posvítí“ na problematiku drog, prostituce nebo lichvy prostřednictvím konkrétních příběhů. Do moře míst zavede stejnojmenná série cestopisných dokumentů s osobitým průvodcem Tomášem Hanákem. Zcestovalí budou diváci ze svého gauče i díky Gigantům Jakuba Vágnera, známý rybář se vydal za „sladkovodními legendami naší planety“.

Ze zahraničních titulů stojí jistě za zmínku americký seriál Bratři a sestry, v němž si zahrála mimo jiné Calista Fockhartová nebo Rachel Griffithsová, a druhá řada komediálního seriálu Město žen. Z jiného soudku je Pacifik, válečné odysea v tichomořském pekle z produkce Stevena Spielberga a Toma Hankse, či cyklus dokudramat Přežít rekonstruujících skutečné případy, kdy lidé přežili vlastní smrt. Nově se také představí britský publicistický seriál o kráse a ceně starých věcí Příběhy starožitností anebo Víte co máte?