Strhněte šedivou oponu každodennosti se 420people

Praha – Na Nové scéně Národního divadla začíná další sezona. A jak jinak než experimentálně. Na jeviště sice zamíří umělci až 19. září, zatím ale obsadí prostory na piazzetě před Národním divadlem. Sezonu už včera otevřelo vystoupení 420people, které má naplánované ještě další dvě reprízy. Recenze na představení bude na webu ČT24 k dispozici zítra.

Představení Package od skupiny 420people se snaží odkrýt to, co se skrývá za šedivou oponou každodennosti, za rutinou a svazujícím životem úřednické práce. „Je to o určitém konfliktu -  jak naší společnost nenasytně svazuje všudypřítomná byrokracie a individualita se pomalu ztrácí. K tomuto tématu mě hodně inspirovalo například i dílo Franze Kafky. Proto jsem do představení zakomponoval také drobné odkazy na autorovo dílo,“ vysvětluje Shusaku Takeuchi.

Video Reportáž Ondřeje Moravce
video

Reportáž Ondřeje Moravce

Kromě pětadvaceti tanečníků se na představení podílí i samotné publikum. „Člověk, který jde z kanceláře, takhle v kravatě denně chodí do práce, tak se třeba nechá inspirovat, co všechno se dá v tom obleku dělat,“ doplňuje Nataša Novotná ze 420people.

Video Reportáž Jakuba Kajtmana
video

Reportáž Jakuba Kajtmana

Druhou akcí zahajovacího programu bude světelná show rekonstrukce bitu, která využívá specifického designu budovy Nové scény. Promítání skupiny SPAM bylo součástí zahajujícího programu sezóny na Nové scéně už loni. Pro velký úspěch se proto autoři rozhodli představení letos zopakovat, tentokrát ale v novém provedení.