Madonna kralovala červenému koberci v Benátkách

Benátky – Na benátském filmovém festivalu se objevil Madonnin druhý snímek W. E. Byl vybrán do hlavního programu mimo soutěž, stejně jako český snímek Alois Nebel. Fanoušci Madonnu přivítali s nadšením coby hudební idol, film ale kritika strhala.

Královna popu Madonna se teď stala i královnou filmového červeného koberce. Na mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách vyvolala zatím největší medialní zajem a šilenství fanoušků, z nichž někteří na ni u slavného koberce čekali i šestnáct hodin. Scénař napsala Madonna společně s Alekem Keshishianem, se kterým v roce 1991 natočila a pobouřila svět provokativním dokumentem S Madonnou v posteli.

Video Reportáž Lucie Klímové
video

Reportáž Lucie Klímové

Madonna se v roli režisérky ve svém druhém snímku chopila slavné lovestory mezi Američankou Wallis Simpsonovou a britským králem Eduardem VIII., který se kvůli své vyvolené po necelém roce vlády vzdal trůnu, aby se s rozvedenou Američankou mohl oženit. Jeho abdikace byla příčinou největší ústavní krize v dějinách britské monarchie 20. století. Edward VIII. na to konto získal titul vévoda z Windsoru, oženil se s Wallis a odstěhoval se s ní do Francie.

„Urputně jsem se snažila pochopit důvod, proč byl tento muž ochotný vzdát se trůnu kvůli svojí lásce,“ komentovala příběh Madonna. Na otázku, zdali by se vzdala trůnu kvůli nějakému muži nebo ženě, odpověděla sebevědomě: „Myslím, že bych mohla mít obojí.“