Divadlo na Vinohradech ohlásilo sedm premiér

Praha - Divadelní sezonu 2011/2012 zahájí DnV ve čtvrtek 8. září oblíbenou komedií Jistě, pane ministře. Během této sezony divadlo uvede pět nových titulů na velkém jevišti a dva v komorním prostoru nové zkušebny. První premiérou sezony bude Molièrův TARTUFFE. Příběh spořádané pařížské rodiny, jejíž život obrátí naruby napohled nenápadný a poctivý mládenec Tartuffe, režíruje dvojnásobný držitel Ceny Alfréda Radoka Štěpán Pácl. Premiéra je plánovaná na 6. říjen.

Druhý premiérový titul bude v nové zkušebně komorní hra americké autorky Carol Rocamory TVÁ RUKA V MÉ DLANI…(I take your hand in mine), která je inspirovaná korespondencí ruského dramatika A. P. Čechova a herečky Olgy Knipperové. Příběh velké lásky a vášně milostné i divadelní, vyprávěný s humorem a porozuměním, inscenuje režisérka Lída Engelová s Danielou Kolářovou a Ladislavem Frejem. Česká premiéra: 21. října. 

Jako třetí premiéru sezony uvede DnV hru jednoho z nejúspěšnějších broadwayských dramatiků Neila Simona APARTMÁ V HOTELU PLAZA. Trojici aktovek, odehrávajících se v apartmá č. 719 v hotelu Plaza na Páté avenue v New Yorku a poskytujících skvělé herecké příležitosti, režíruje Martin Stropnický. Premiéra 23. listopadu.

Jistě, pane ministře
Jistě, pane ministře

Čtvrtým premiérovým titulem bude divadelní adaptace filmové komedie Woodyho Allena MOCNÁ AFRODÍTÉ. Originálná zápletka, absurdní situace, vynikající vtipné dialogy, nadsázka a lehký smutek v duši – to jsou základní atributy tvorby tohoto autora, režie Natálie Deáková, premiéra: leden 2012

Další premiéra sezony je plánovaná na březen 2012. Jde o dramatizaci románu Jerzy Kosinského BYL JSEM PŘI TOM, proslaveného především filmovým zpracováním s Peterem Sellersem v hlavní roli. Tragikomický příběh o pouti ze zastrčené zahrady do nejvyšších pater společnosti bude inscenovat Martin Stropnický, který je také autorem adaptace.

Naprosto neuvěřitelná událost: Ženitba
Naprosto neuvěřitelná událost: Ženitba
Více fotek
  • Naprosto neuvěřitelná událost: Ženitba zdroj: Divadlo na Vinohradech http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1486/148564.jpg
  • Zámek / Jiří Dvořák zdroj: Divadlo na Vinohradech http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/20/1989/198818.jpg
  • Caesar autor: V. Kronbauer, zdroj: Divadlo na Vinohradech http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/24/2396/239547.jpg
  • Tanec smrti autor: Viktor Kronbauer, zdroj: Divadlo na Vinohradech http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/23/2246/224572.jpg

Šestou premiéru nabídne DnV divákům v nové zkušebně: Americký dramatik a nositel Nobelovy ceny Eugen O´Neill osvědčil ve své nejněžnější a nejhumornější hře MĚSÍC PRO SMOLAŘE důvěrnou znalost lidských charakterů a zúročil svůj talent i životní zkušenosti. Režie byla tentokrát svěřena Martinu Františkovi.

Poslední premiérou sezony bude AMADEUS, nejslavnější hra anglického dramatika Petera Shaffera. V roce 1984 podle ní vznikl stejnojmenný oscarový film Miloše Formana, který fenoménem Amadeus uchvátil celý svět. Režírovat bude Vladimír Morávek. Premiéra: květen 2012.