Na Osmý světadíl jedině s Elánem

Praha - V pražském Divadle Kalich má dnes premiéru muzikál Osmý světadíl s hity skupiny Elán. Hity slavné slovenské kapely jako Stužková, Zaľúbil sa chlapec nebo Královna bielych tenisek doprovázejí příběh ze současnosti. Mladá dívka se v něm zřekne rodiči podporovaného vztahu s mužem z lepších kruhů a s novým přítelem se oddává upřímnému vztahu bez ohledu na společenské předsudky. Ukáže se však, že štěstí může být pomíjivé. Děj muzikálu je volně inspirovaný románem francouzského dramatika Alexandra Dumase mladšího Dáma s kaméliemi.

Herecké obsazení má celkem 35 jmen. Z tříkolových konkurzů se ze 400 zájemců do muzikálu probojovali například Michaela Doubravová, Nela Pocisková a Kateřina Steinerová, Roman Tomeš, Tomáš Löbel a Tomáš Savka. V roli otce vystoupí Jan Révai a Michal Pleskot, v roli matky budou alternovat Zuzana Krištofová-Kolářová, Alžběta Stanková a Marie Štěchová.

Elán svou kariéru zahájil v roce 1981, kdy vydal debutové album Osmy svetadiel, následovala alba Nie sme zlí, Elán 3 a Hodina slovenčiny. Skupina vydala, včetně kompilátů a titulů v angličtině, na třicet alb.