Filmové premiéry

Fanoušci režisérských počinů Pedra Almodóvara se mohou těšit na další genderové melodrama s tématem patologických vášní. V hlavní roli španělského snímku Kůže, kterou nosím se představí Antonio Banderas. Jak se z nápadu natočit horor stane horor skutečný, ukáže film Super 8. A hororově zakončíme i dnešní trojici filmových novinek, a to pokračováním série Nezvratný osud 5. Tentokrát však skupinu nesleduje žádný démon ani šílenec, ale samotná smrt. Recenze na všechny snímky budou na webu ČT24 k dispozici během víkendu.

Kůže, kterou nosím - Dvanáct let po smrti manželky, jež zahynula v explodujícím autě, se renomovanému plastickému chirurgovi Robertu Ledgardovi (Antonio Banderas) podařilo vyvinout odolný typ kůže, který by byl býval jeho milovanou zachránil. Šarmantní muž posedlý ideou, jež sahá za hranice bioetiky, se nenechá spoutat skrupulemi ani v okamžiku, kdy se rozhodne svůj vynález testovat.

Super 8 - Když se skupinka teenagerů rozhodne na kameru „Super osmičku“ natočit zombie horor, ani ve snu by nikoho z nich nenapadlo, že výsledný film bude ještě děsivější, než zamýšleli. Jeden z nejoriginálnějších tvůrců současnosti J. J. Abrams spojil síly s největším hollywoodským expertem na mimozemšťany Stevenem Spielbergem a společně natočili film, při jehož sledování si nutně vzpomenete na E. T. Mimozemšťana nebo na Blízká setkání třetího druhu.

Nezvratný osud 5 je pokračováním hororové série. Tentokrát skupinu nesleduje žádný démon ani šílenec, ale samotná smrt, či přesněji řečeno samotní filmaři. Skutečná smrt je samozřejmě daleko prozaičtější, když nechá spoustu lidí umřít ve spánku v posteli, ale to není příliš kinematografické. V tomto filmu, podobně jako v předchozích čtyřech dílech, napětí či provokování spočívá v tom, že člověk hádá, které předměty na určitém místě zlikvidují určitou postavu - špatné vedení, záludné nože, větrák u stropu, nebo požár v kuchyni? Samovi (Nicholas D’Agosto) tentokrát připadne úloha zachránce, má zachránit život sedmi kolegů včetně svého nejlepšího kamaráda Petera (Miles Fisher) a přítelkyně Molly (Emma Bell). Hlasy těm, kteří přežijí, propůjčí the Lucky Eight, ale z pohledu smrti měli všichni umřít na zmíněném mostě. Zarputilý posel smrti (Tony Todd), který v posledním díle zmizel, varuje Sama na pohřbu slovy: „Smrti se nelíbí, když ji chce někdo napálit.“