Rocketman nahlédne do života Eltona Johna

Londýn - O životě britského zpěváka Eltona Johna bude připravovaný film s názvem Rocketman. Jedním z producentů snímku je Johnův životní partner David Furnish a autorem scénáře se stane dramatik Lee Hall. Uvedla to agentura Reuters.

Zatím není jasné, kdo bude hrát zpěváka, ale britský bulvární deník The Sun tipuje na hlavní roli skotského herce Jamese McAvoye. Elton John již s Hallem spolupracoval na úspěšném muzikálu Billy Elliot. „Rocketman bude úplně jiným typem životopisného filmu, než na jaký jsou diváci zvyklí,“ řekl jeden z producentů snímku Steve Hamilton Shaw a dodal: „Příběh zpěváka nebude vyprávěn lineárně a bude hypervizuální.“

Elton John se populární hudbě věnuje více než 40 let. Kariéru začal v 60. letech a v roce 1972 si nechal úředně změnit jméno z Reginald Kenneth Dwight na Elton Hercules John. Spolupracoval s mnoha slavnými muzikanty, například s Johnem Lennonem, Billie Jean Kingovou, Bryanem Adamsem nebo Erikem Claptonem.

Po světě se prodalo více než 200 milionů kopií jeho nahrávek. Proslavil se ale také dalšími aktivitami, jako je podpora charitativních projektů, založení nadace na pomoc nemocným AIDS i bojem za legalizaci sňatků mezi osobami stejného pohlaví. Je nositelem Řádu britského impéria. Za víc než 30 let nahrál 44 alb.