Johnny English se vrací s tunou fórů

Londýn – Britský herec Rowan Atkinson se po osmi letech vrací na filmové plátno se svým neohroženým hrdinou Johnnym Englishem. Světovou premiéru si akční komedie parodující bondovky, kterou režíroval Oliver Parker, odbyla v Londýně. V českých kinech se objeví 13. října.

Johnny English už jednou dokázal zachránit Její veličenstvo britskou královnu, když agent 007 James Bond zrovna ležel u ledu. Je na něj spolehnutí a raději Britské ostrovy zbourá, než by je vydal nepříteli všanc. Johnny English, přitahující katastrofy všeho druhu, nosí tvář Rowana Atkinsona, alias Mr. Beana.

„Děj jedničky byl v porovnání se současnými špionážními filmy příliš vyfabulovaný. Chtěli jsme proto, aby druhý díl dokázal udržet diváky v napětí, aniž by samozřejmě ztratil na zábavnosti. Příběh jsme proto drželi při zemi a jen na něj navěsili tuny fórů,“ řekl Rowan Atkinson.

Video Reportáž Lucie Klímové
video

Reportáž Lucie Klímové

Po prvním dílu se Johnny English uchýlil do tibetského kláštera, kde kromě vnitřního míru v sobě hledá i pravého bojovníka. Až tam si ho najdou tajné služby, které se právě řítí do kolosálního průšvihu. A tak se Johnny English vydává po stopách organizátorů globálního spiknutí proti čínskému premiérovi.

K natočení volného pokračování eskapád agenta Johnnyho Englishe prý tvůtce nevedl jen komerční úspěch jedničky, ale i touha vyzkoušet si trochu jiný žánr. „Celý žánr akčních špionážních filmů se díky Bourneovi a novým bondovkám dost změnil. I my jsme chtěli Johnnyho Englishe pojmout dramatičtěji a přitom reálněji,“ podotkl Olivek Parker. První díl parodie na Jamese Bonda z roku 2003 vydělal 160 milionů dolarů.