Vltava se vrací stále komediálně hravá

Praha - Jedna z nejoriginálnějších český kapel Vltava v pražském Paláci Akropolis pokřtila své nové album s názvem Komedianti se vracejí domů. Deska vychází po desetileté tvůrčí odmlce. Je na ní 13 skladeb autorského tandemu, který tvoří kytarista a zpěvák Robert Nebřenský a kytarista Peter Binder.

Vltava chystá k novému albu i dvouměsíční turné, do poloviny prosince navštíví mimo jiné Liberec, Ostravu, Brno, Chomutov, Prahu a Havlíčkův Brod. Kapela shromážděná od roku 1986 kolem Nebřenského se na pódia vrátila loni po sedmi letech.

Její sestava částečně vychází z posledního obsazení Vltavy v roce 2003, kdy v ní působili Nebřenský, bubeník Martin Vajgl a klávesista František Svačina. Novými členy jsou baskytarista Tomáš Uhlík a kytarista Binder. Staví na novém repertoáru, od původní Vltavy se ale distancovat nechtějí, proto se fanoušci na koncertech dočkají i starých písniček.

Video Reportáž Pavly Sedliské
video

Reportáž Pavly Sedliské

Album, jehož leitmotivem je láska a její různé podoby, vznikalo s přestávkami jedenáct let v autorském tandemu Petera Bindera a Roberta Nebřenského. Ten se postaral i design desky, kresby, které ji zdobí, namaloval, když mu bylo šest let.

O spolupráci nováček ve formaci Peter Binder říká: „My jsme si rozuměli tak, že mi to připomínalo spolupráci Paula McCartneyho a Johna Lennona, o které jsem si četl. Šlo to tak nějak, jak by to asi mělo jít. Nebylo to vypocené, ale inspirativní.“

Peter Binder a Robert Nebřenský představují nové CD skupiny Vltava
Peter Binder a Robert Nebřenský představují nové CD skupiny Vltava

„Název desky je odvozený od titulní skladby Komedianti, která je o nás, nejen o nás, ale taky o vás komediantech, o všech komediantech - komedianti se vracejí domů, to je taková nabídka nebo výzva, abychom se vrátili sami k sobě, někam domů, k srdci,“ prohlásil kytarista, zpěvák a frontman kapely Robert Nebřenský.