Meet Factory nabízí netradiční pohled na lásku

Praha - Netradiční pohled na lásku nabízí v pražské galerii Meet Factory výtvarník Eugenio Percossi, který je původem z Itálie, žije už ale devatenáct let v Praze. V minulosti spolupracoval například s Jiřím Davidem. Návštěvníci mohou Percossiho dílo vidět v Meet Faktory do 30. října.

Návštěvníkům smíchovské galerie Meet Faktory se nabízí netradiční pohled na lásku. Italský výtvarník Percossi, který žije dlouhodobě v Česku, tam vystavuje své dílo s názvem Love (láska). Nejsou tam ale vystaveny žádné postavy ani žádné prostředí. Percossiho výtvarný příběh tvoří jen jedno slovo - Love.

Dílo má zajímavý rozměr. Percossi na něm pracoval skoro šest měsíců, když den za dnem seděl a psal až dvanáct hodin denně na papíry neustále slovo Love. Láska tak průběžně bledne a znovu nabírá na intenzitě. Stejně jako v životě. Právě nestálost lidských vztahů a pomíjivost emocí byly hlavním autorovým námětem. „Je v tom určitá metafora mizení a znovu se objevování, zesilování. Ta rukokresba má takové drobné niance od těch tragických symbolických až po ty radostné,“ popisuje výtvarníkovo dílo kurátor Dušan Zahoranský.

Video Reportáž Ondřeje Moravce
video

Reportáž Ondřeje Moravce