Grazie, Italia! Grazie, San Remo, děkoval Nohavica

San Remo - Písničkář, slezský bard, Jaromír Nohavica získal v sobotu jako první český písničkář italskou hudební cenu Premio Tenco. Prestižní ocenění, které se každoročně uděluje v rámci Festivalu autorských písní, Nohavica převzal v zaplněném Teatro Ariston v San Remu. „Grazie, Italia! Grazie, San Remo,“ poděkoval podle serveru Nohavica.cz na scéně při přebírání ceny.

V rámci posledního večera festivalu vystoupil Jarek Nohavica na samostatném recitálu, v závěrečné písni - česko-italské verzi písně Zítra ráno v pět - také společně s italským písničkářem Alessiem Legou. Většinu textů mělo takřka dvoutisícové publikum možnost sledovat v italských překladech na monitorech. Z celého večera pořizovala záznam italská televize a rozhlas.

Nohavica se tak zařadil k takovým osobnostem písničkářského světa, jako jsou Leonard Cohen, Donovan, Jacques Brel, Bulat Okudžava či Vladimir Vysockij, kteří tuto cenu dostali v minulosti. Na dotaz, jak se v takové společnosti bude cítit, Nohavica v San Remu o den dříve novinářům řekl: „Chci říci, že v této společnosti se zatím cítím jako ten, kdo bude klukům chodit pro piva.“

Slezský bard, jak je Jaromír Nohavica nazýván, se navíc v neděli večer představí svým samostatným koncertem milánskému publiku.