Pecková slaví jubileum šíleným snem dramaturga

Praha – Česká mezzosopranistka Dagmar Pecková zazpívá v neděli večer ve Dvořákově síni Rudolfina. Její recitál nazvaný Pět tváří hudby představí árie a písně od baroka až po současnost. Zazní například kantáty Johana Sebastiana Bacha, Bizetova Carmen či český swing. Zpěvačka tak dodatečně oslaví své významné životní jubileum. Doprovodí ji komorní soubory Belfiato quintet a Eve Quartet.

Zní to jako šílený sen dramaturga, žertovala o různorodém repertoáru dnešního koncertu Dagmar Pecková. „Ne každý, kdo zpívá Bacha, zpívá také Bizeta a tak dále. Já si ale ani nemyslím, že tady jde o to, ukázat stylisticky čistě Bacha, protože Bach zase takový prudér nebyl,“ dodala naše nejpopulárnější zpěvačka klasické hudby.

Mezzosopranistka se během pražského koncertu mimo jiné představí ve zcela nové roli, coby dirigentka. „Oni by to zahráli i beze mě, budu dirigovat skladbu Happy birthday to me,“ poznamenala s tím, že skladbu bude řídit sama sobě k narozeninám.

Letošek je totiž pro Peckovou významný i vzhledem k jejímu padesátiletému jubileu, které oslavila v dubnu. Před 30 lety se v Plzni, kde nedávno koncertovala, odehrálo její první profesionální vystoupení při premiéře muzikálu Snílci. Zároveň si připomíná 25. výročí od vítězství v mezinárodní soutěži Pražského jara, jež jí pomohlo se prosadit.

Pecková, která je v této sezoně rezidenční umělkyní pořádajícího Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, přizvala i několik svých mladších kolegů, například tenoristy Dušana Růžičku a Petra Svobodu nebo varhaníka Pavla Černého. Letos se do Prahy vrátí ještě jednou, a to 20. prosince.