Lenny Kravitz ukázal, zač je toho rocker

Praha – Nositel čtyř prestižních cen Grammy Lenny Kravitz zahrál na svém pražském koncertě v O2 areně písně z nového alba Black and White America, většinu repertoáru však tvořily písně, které většina přítomných dobře znala z jeho předcházejících desek. Téměř dvouhodinovou show podle pořadatelů sledovalo přibližně 8 000 návštěvníků. V roli předskokana vystoupil americký zpěvák, skladatel a producent Raphael Saadiq.

Sedmačtyřicetiletý uznávaný multiinstrumentalista Kravitz zahájil koncert novou skladbou Come On Get It z kritikou ceněného posledního alba. "Pomineme-li Lennyho debut Let Love Rule, nová deska Black and White America je tím nejlepším, co Američan kdy vydal,„ napsal například server iReport. “Je to epigon, ale v současnosti možná nejlepší," dodal Musicserver. Poměrně brzy v průběhu večera zazněl jeden z Kravitzových zásadních hitů American Woman, který si vypůjčil z repertoáru skupiny The Who. Velké nadšení vyvolaly také známé melodie Are You Gonna Go My Way nebo It Ain't Over 'til It's Over.

Z prvního alba, které sám nahrál v roce 1989, zazněla vedle titulní písně Let Love Rule ještě skladba Mr. Cab Driver. Nadšeným posluchačům v průběhu večera nabídl také ukázky z úspěšných alb Mama Said, Are You Gonna Go My Way či Lenny. Říznou rockovou hudbu doprovázela 3D projekce a záběry z jeviště přenášené na dvě trojúhelníkové projekční plochy. Závěr koncertu obstarala akustická verze baladické I Belong to You a po představení doprovodné kapely letitý hit Let Love Rule.

Kravitzova hudba obsahuje prvky klasického rocku a staré školy soulu, což hudebník kombinuje s dalšími styly, jako je funk, reggae, hard rock, psychedelic a folk. Podle americké televize VH1 je jedním ze sta nejdůležitějších představitelů hardrocku. „Já jsem nikdy nesledoval trendy, vždycky jsem dělal svoji muziku. Dělal jsem to, co vyšlo ze mě, což je vzrušující zážitek,“ charakterizoval Kravitz svou tvorbu.

Českou metropoli, kde zahrál počtvrté, Kravitz dobře zná. Jeho zdejší premiérou bylo v roce 1996 vystoupení v hale na Výstavišti. Před lety zde natáčel i videoklip. V Praze vystoupil tři roky po koncertu k tehdejšímu albu It Is Time For A Love Revolution, na kterém si podle svého zvyku nahrál většinu nástrojů sám.