Rakouská televize uvede nový film podle Kohoutova románu

Vídeň – Rakouská televize ORF 2 uvede ve středu večer v 20:45 SEČ filmovou inscenaci Ta dlouhá vlna za kýlem, která je adaptací stejnojmenného románu česko-rakouského dramatika Pavla Kohouta. Filmová adaptace vznikla v koprodukci rakouské ORF a německé ARD. V hlavních rolích se představí populární herci Christiane Hörbigerová a Mario Adorf.

Takřka detektivní zápletka románu Pavla Kohouta se odehrává na luxusní zaoceánské lodi. Právě ta se stává jakýmsi neutrálním hřištěm, na němž hlavní hrdiny dostihne historie staré křivdy, viny a bolesti. Český lékař pocházející ze sudetského Mikulova a jeho dávná německá spolužačka, dva lidé, kteří si kdysi velmi ublížili, se zde nečekaně po čtyřiceti letech znovu setkávají a nezbývá jim než konfrontovat své tak různé a nesdělitelné pravdy, nesrozumitelné i pro jejich mladé příbuzné. 

Hörbigerová ve filmu představuje osudem těžce zkoušenou milionářku Margarete Kämmererovou, která během výletní plavby pozná penzionovaného lékaře Martina Buriana, jehož představitelem je Adorf.

Přebal knihy
Přebal knihy

Cesty obou hlavních postav se zkřížily už před 45 lety, kdy Burian nechal v okolí zlikvidovat všechny muže německé národnosti včetně prvního muže Kämmererové. Burian pozná ve vdově onu ženu, jejíž manžel - kovaný nacista - je odpovědný za vraždu jeho bratra.

Režisér filmu Nikolaus Leytner se podle agentury APA snaží ukázat, že pravda není jen jedna.