České lvy zkrotí Lucie Bílá

Praha – Třináct set hostů přivítá při předávání cen Český lev 2011 čtrnáctinásobná Česká slavice, držitelka Ceny Thálie a jedenáctinásobná držitelka Ceny TýTý v kategorii Zpěvačka roku Lucie Bílá. Režisérem bude již tradičně Petr Vachler. Slavnostní předání cen za nejlepší české kinematografické počiny se uskuteční 3. března ve Velkém sále pražské Lucerny, vyhlášení přinese v přímém přenosu Česká televize.

Na roli moderátorky se Lucie Bílá těší, podle svých slov nehodlá exhibovat ani bavit lidi hloupými vtípky, naopak chce večeru sloužit se vší pokorou k těm, kteří si půjdou pro ceny. „V první řadě mi to udělalo velikou radost, protože mám ráda změny, mám ráda výzvy a jako beran mám ráda i velké úkoly. Této ankety si velmi vážím a mám pocit, že bychom si mohli být navzájem platní,“ uvedla zpěvačka, která si již na Českých lvech v minulosti vyzkoušela roli hostesky.

V devatenáctileté historii Českého lva je po Halině Pawlowské teprve druhou moderátorkou, hlavní večer v ostatních případech vždy moderovali muži. Režisér Petr Vachler označil Lucii Bílou za nejdražšího moderátora večera, ne však co se týče honoráře, ale spíš jejího oblečení. „Jako si nikdy nedovolím přebírat Českého lva v konfekčních šatech, tak si samozřejmě ani moderovat nedovolím v konfekci,“ dodává zpěvačka s tím, že její kostýmy dále putují do různých dražeb.

Petr Vachler k výběru Lucie Bílé do role moderátorky…

"Máme před sebou 19. ročník Českého lva a já si s hrůzou uvědomil, že hlavní večer za celou tu dobu moderovala jen jednou žena, takže jsem začal hledat ženu, která by byla schopná, šikovná, rázná, asertivní a přitom všem ještě vtipná a milá. A když jsme došli k myšlence, že letošní ročník by mohl být ve znamení Zpěváci a hudebníci filmu a filmařům, byl už jen krůček k tomu správnému jménu – Lucie Bílá. Podle mě je to dáma, která může Českého lva oživit, dát mu nový impulz."


Stejně jako v případě nominačního večera, bude i upoutávka na večer hlavní stavět na zpomaleném filmu jako upozornění na rychloběh dnešního světa. „Zatímco ale klip s Ester Kočičkovou a Jakubem Žáčkem je laděn spíš do legrace, s Lucií Bílou to bude přece jen serióznější upoutávka,“ prozradil Vachler.

Moderátoři nominačního večera Českého lva 2011
Zdroj: VAC

Nominace na nejlepší loňské české kinematografické počiny budou vyhlášeny 4. února. V jednotlivých kategoriích bude zveřejněno pět nominací, které se o finálovém večeru zúží na tři. Devatenáctí držitelé Českých lvů budou známi 3. března. Stejně jako nominační večer i vyhlášení přenáší v přímém přenosu Česká televize.