Depardieu jako Strauss-Kahn říznutý Berlusconim a Clintonem

Paříž - Americký režisér Abel Ferrara potvrdil, že připravuje film o sexuálních aférách, které zničily kariéru bývalého šéfa Mezinárodního měnového fondu Dominiqua Strausse-Kahna. V hlavních rolích se představí Gérard Depardieu a Isabelle Adjaniová.

Zdroj: ČTK-AP / ISIFA (Tibor Somogyi / SME)

 Francouzská média přinesla stejné informace již koncem loňského roku, ale vzápětí ze světa filmu přicházelo dementi a převážil dojem, že podobný film nebude. Opak se zdá nyní pravdou, jelikož to režisér Ferrera řekl osobně v rozhovoru, který prestižnímu deníku Le Monde poskytl při nynější návštěvě Paříže.

„Bude to film o sexuální závislosti politiků, mocných chlápků. Postava bude směsicí Berlusconiho, Clintona a Strausse-Kahna,“ řekl režisér. S Depardieum se prý již setkal v listopadu a pokládá ho za „geniálního“ herce. „Má vše, co filmový tvůrce může od herce očekávat.“ Adjaniová bude podle režiséra hrát manželku Strausse-Kahna, známou francouzskou novinářku Anne Sinclairovou. Ta stojí pevně po boku svého muže.

Natáčení má začít v červnu, jak to vyhovuje Depardieumu, a bude probíhat v Paříži, Washingtonu a New Yorku. Scénář je prý hotový a opírá se o zprávy v tisku i vlastní zdroje. „Mám své vlastní poldy,“ ujistil Ferrara, který do Paříže přijel představit svůj film Go Go Tales.

Dominique Strauss-KahnFrancouzský levicový politik Strauss-Kahn se podle loňských průzkumů mohl stát prezidentem v letošních volbách. Jakmile 62letého muže loni v květnu obvinila pokojská newyorského hotelu ze sexuálního znásilnění, odešel ale z čela MMF a na prezidenta se rozhodl nekandidovat. Jeho politickému pádu nepomohlo ani to, že žaloba pokojské byla stažena. Politik je navíc podezřelý v dalších sexuálních kauzách ve Francii.