Madonna vyrazí v květnu na světové turné

Washington - Americká popová hvězda Madonna se po třech letech chystá na světové turné. Koncem května ho zahájí v Izraeli, poté navštíví Evropu, Severní a Jižní Ameriku a Austrálii. Informovala o tom agentura Reuters. V Praze se zpěvačka zřejmě neobjeví.

Světové turné 2012 je pro třiapadesátiletou zpěvačku první od její Sticky&Sweet Tour v roce 2008 a 2009. Madonna vystoupí ve více než dvaceti městech v Evropě a na Blízkém východě. Budou mezi nimi Londýn, Edinburgh, Paříž, Milán, Abú Zabí a Berlín.

První koncert se uskuteční 29. května v Tel Avivu, začátkem června přijede Madonna do Evropy. V Praze se ale zpěvačka neobjeví, jak vyplývá z prohlášení zveřejněného na webu zpěvačky. Její show se objeví také v šestadvaceti amerických městech, první z nich je naplánovaná na 28. srpna ve Filadelfii.

V Austrálii se na Madonnu fanoušci těší po dvaceti letech, neboť tuto ostrovní zemi při posledních čtyřech turné vynechala. Naposledy vystoupila v roce 1993 v Melbourne, Sydney, Brisbane a Adelaide s The Girlie Show.