Hvězda Paula McCartneyho září na chodníku v Hollywoodu

Los Angeles - Bývalý člen britské skupiny The Beatles Paul McCartney ve čtvrtek obdržel svoji vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Byl posledním ze čtyřčlenné kapely, komu ještě tato pocta chyběla. McCartney při příležitosti předání poděkoval ostatním členům skupiny, kteří mají své hvězdy nedaleko od něj.

„Jako děti jsme v Liverpoolu poslouchali Buddy Hollyho (americký zpěvák a kytarista, obdržel hvězdu posmrtně v roce 2011), nikdy bych si nemyslel, že jednoho dne také dostanu hvězdu na chodníku slávy. Myslel jsem si, že je to nemožné. Ale dnes tu jsme,“ prohlásil devětašedesátiletý McCartney a poděkoval kolegům Johnu Lennonovi, Georgi Harrisonovi a Ringo Starrovi.

The Beatles dostali hvězdu jako skupina v roce 1998, více než 25 let poté, co se rozpadli. Lennon a Harrison pak dostali své hvězdy několik let po smrti v roce 1980, respektive 2001. Ringo Starr byl na chodník slávy uveden v roce 2010. Při slavnostním předání hvězdy McCartneymu Ringo Starr kvůli nemoci chyběl. Hold mu ale přišel vzdát kromě fanoušků kanadský zpěvák Neil Young.

Skupina The Beatles pocházející z britského Liverpoolu se stala jednou z nejlépe prodávaných skupin v 60. letech, kdy spustila vlnu beatlemánie díky hitům jako Help, Love Me Do, Yellow Submarine nebo Let it Be.

Zpěvák a kytarista McCartney dnes dostane cenu osobnosti roku od americké Recording Academy, která uděluje prestižních hudební ceny Grammy. V neděli se také objeví na samotném předávání cen.