Koncert Black Sabbath nahradí Ozzy & Friends

Praha – Koncert Black Sabbath plánovaný na 6. června do pražské O2 areny vzhledem ke zdravotním potížím Tonyho Iommiho nahradí projekt Ozzy & Friends. Zakladatel kapely a kytarista Iommi bude v té době pokračovat v léčení rakoviny lymfatických uzlin. Za pořádající agenturu Live Nation o tom informoval Petr Novák.

Vstupenky na koncert Black Sabbath zůstávají v platnosti na nový koncert projektu Ozzy & Friends. Ti, kteří nebudou mít zájem tuto akci navštívit, mohou vstupenky vrátit a obdrží podle pořadatelů zpět vstupné v plné výši. Vrácené vstupenky budou znovu dány do prodeje. Black Sabbath zrušili všechna vystoupení svého letního turné s výjimkou festivalu Download ve Velké Británii. Ozzy & Friends vystoupí na většině původně oznámených koncertů.

„Aby nezklamal promotéry ani fanoušky, Ozzy Osbourne se rozhodl odehrát většinu z již dříve plánovaných termínů Black Sabbath v rámci seskupení nazvaného Ozzy & Friends. Na těchto koncertech vystoupí řada zajímavých hostů; Geezer Butler a Ozzy projeví úctu a podporu svému nemocnému příteli Tonymu Iommimu ve speciálním Black Sabbath setu. Svoji účast potvrdil i Zakk Wylde, bývalý člen Ozzyho doprovodné kapely,“ uvádí oficiální vyjádření Black Sabbath.

Jedná se podle něj o účasti řady dalších hudebníků, jejichž seznam, stejně jako zastávky, na kterých se představí, bude brzy zveřejněn. Black Sabbath mezitím ve Velké Británii skládají a natáčejí nové album. Legendární kapela řeší i další problém na místě bubeníka. Bill Ward byl z kapely vyloučen poté, kdy před několika dny zveřejnil své pochybnosti o smlouvě, která mu byla předložena. Podle jeho slov nebyla důstojná, na což Osbourne, Iommi a Butler reagovali tak, že napsali prohlášení, v němž uvedli, že budou pokračovat bez Warda dál. Ward podle svého prohlášení usiluje o to, aby mu byla předložena kvalitní smlouva a aby se mohl ke zbylým třem kolegům vrátit.