Legenda gotického rocku se vrací

Praha - Legendární představitelé gotického rocku The Mission vystoupí 7. června v pražském Paláci Akropolis. Kapela založená roku 1986 třemi bývalými členy skupiny The Sisters Of Mercy loni u příležitosti 25. výročí vzniku obnovila činnost a letos se rozhodla uspořádat evropské turné.

Skupinu, která svou kariéru několikrát přerušila kvůli personálním změnám, dal její lídr Wayne Hussey po letech dohromady v původní sestavě s baskytaristou Craigem Adamsem a kytaristou Simonem Hinklerem. Kvartet doplnil bubeník s přezdívkou Budgie známý ze skupiny Siouxsie & The Banshees.

The Mission patří k nejvýznamnějším představitelům gothic rocku. Za svoji kariéru vydali jedenáct studiových alb, z nichž Carved In Sand (1990), Masque (1992) nebo Neverland (1996) hudební odborníci považující v jejich žánru za zásadní. Odehráli stovky koncertů po celém světě, vystupovali s The Cult, Cure i U2 a v devadesátých letech patřili k hlavním atrakcím největších evropských festivalů. Poslední album Dum Dum Bullet vydali v roce 2010.