Ambiciózní techno po akusticku

Myslíte, že techno je jen rozduněná jednotvárná muzika, která ještě ke všemu hraje uměle z počítače? V tom případě navštivte 23. března žižkovský Palác Akropolis. Pánové a dámy z The Brandt Brauer Frick Ensemble hrající akustické techno za pomocí tradičních orchestrových nástrojů by vás mohli přesvědčit o opaku. Akce se uskuteční pod palcem projektu Red Bull Music Academy.

A o co vlastně Red Bull Music Academy usiluje? Funguje na principu workshopu pro muzikanty a fanoušky. Organizátoři razí myšlenku, že hudba „může být smysluplnou celoživotní náplní i v Česku“. Návštěvníci se tak mohou účastnit různých přednášek interpretů z odlišných koutů planety. Každý přednášející navíc často zastupuje odlišný hudební styl.

Ale zpět k těm, o něž tady běží především. The Brandt Brauer Frick Ensemble je krkolomný název. Obdivovatelé této formace už však ví, že se jedná o složeninu jmen Daniela Brandta, Jana Brauera a Paula Fricka, tedy ústřední trojici mozků celého brilantního nápadu. Přiznejme si, kolik techno-akustických seskupení známe? Podle obrázků by si ledaskdo mohl tipnout, že jsou pánové jen tři „inťouši“ v kravatách. Trio má ale pravděpodobně všechno do detailu promyšlené. Třeba právě ony obleky, bez nichž BBFE nevkročí na pódium, jsou zcela účelové.

Během večera bude totiž lídry doprovázet sedm hudebníků - např. s harfou, klavírem či s kontrabasem a mnoha dalšími nástroji. Celá atmosféra by tak měla vzbouzet emoce velkolepého představení v opravdovém koncertním sálu. Možnost sledovat naživo propojení techna s klasikou se opravdu nenaskytne každý den. Mimo to bude i zajímavé sledovat, jak se na nevelké pódium v akropoli vtěsná deset lidí s nástroji.

Tři nejvyšší tahouni kapely spolu kooperují už čtvrtým rokem. Každý z nich už za sebou ale má i účinkování v jiných projektech. Podle svých slov se na něco tak ambiciózního, jako je berlínský ansámbl BBFE, připravovali celý život.