Filmové premiéry

Vědeckofantastický film Hunger Games: Aréna smrti je údajně nejočekávanějším snímkem začínajícího roku. Příběh, jenž je filmovou adaptací stejnojmenného románu Susan Collinsové, láme za „velkou louží“ rekordy v prodeji lístků, během prvního dne předprodeje porazil i nejprodávanější film poslední doby Twilight ságu: Zatmění. Akční drama režiséra Garryho Rosse nyní přichází i do českých kin. Společně s ním zabojují o diváckou přízeň animovaný snímek Hurá do Afriky! a podmanivý příběh ženy zkoušené životem plným vášně, krutostí osudu a nespoutané lásky Meruňkový ostrov. Do Paříže druhé poloviny 19. století zavede poslední premiéra tohoto týdne - hvězdně obsazené drama Miláček podle předlohy romanopisce Guye de Maupassanta.

Hunger Games - V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována, a nabídne svou účast dobrovolně. Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska… Dokáže přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit?

Hurá do Afriky! - Afrika je pro divoká zvířata prostě ráj na Zemi. Surikata Billy je bezstarostný snílek s hlavou v oblacích, společně s vegetariánským lvem Socratem rádi lelkují a dělají si legraci z ostatních zvířat. Afrika ale čeká nové hosty a bezstarostné časy se mění. Na utržené ledové kře tam pluje lední medvědice Sushi, kvůli požárům v Austrálii hledají nový domov i klokan Toby a tasmánský čert Smiley. Do vysněného světa najednou míří spousta nespokojených zvířátek, která touží po lepším životě. K tomu všemu nepřišla voda, která každý rok mění poušť v zelenou kvetoucí oázu. Billy, Socrates a ostatní zvířátka se vydávají na nebezpečnou výpravu, aby ji našli a zachránili tak svůj svět. Na cestě je čeká spousta dobrodružství a legrace.

Meruňkový ostrov - Film odehrávající se na jižním Slovensku, na samotě ukryté v meruňkových sadech, vtáhne do víru vášní tří mužů k jedné osudové ženě a její lásky k nim, se všemi strastmi a radostmi, které dokáže přinést jen život. Slunce a vůně dozrávajících meruněk se mísí v příběhu silné ženy, která miluje a touží být milována… jako my všichni.

Miláček - Paříž druhé poloviny 19. století, Francií zmítají politické i hospodářské machinace. Spekulující bankéři a makléři mohou lehce nabýt velkého jmění. Do tohoto prostředí se z vojenské služby v severní Africe vrací pohledný mladík Georges Duroy (Robert Pattinson). Na něj zde ale čeká jen chudá existence na pařížském předměstí. Tento osud jej nikterak neuspokojuje, proto s pomocí přátel a známých a s využitím vlastní obratnosti i bezohlednosti hledá cestu vzhůru po společenském žebříčku. Kariéru zahajuje jako pomocník v Pařížských novinách. Brzy se mu však naskytne obrovská příležitost, kdy mu jeho starý známý nabídne práci politického redaktora pro významný pařížský politický plátek.

Díky tomu se Duroy, kterému později žádná z pařížských dam neřekne jinak než „miláček“, dostává na výsluní pařížské smetánky. Brzy se kolem něj začnou točit tři vlivné ženy. Clotilde de Marelle (Christina Ricci), která se stane jeho oddanou milenkou, ho uvede do vyšší společnosti. To ovšem Miláčkovi nestačí a naváže milenecký vztah s Madeleine Forestier (Uma Thurman), která zpočátku nepříliš talentovanému Duroyovi pomáhá i s psaním prvních článků do novin. Do spleti jeho intrik se postupem času zamotá i postarší manželka jeho ředitele (Kristin Scott Thomas).