Art Prague představuje v Mánesu 30 galerií

Praha - Mezinárodní veletrh současného umění Art Prague nabízí ode dneška ke zhlédnutí i ke koupi díla od řady tuzemských i zahraničních umělců. Kromě slavných jmen jako Jiří Kolář, Zdeněk Sýkora, Michael Rittstein nebo Jaroslav Róna budou na veletrhu prezentována i díla střední a nejmladší generace. V pražském Mánesu se do 25. března představí 30 galerií nejen z Česka, ale i Francie, Nizozemí, Tchaj-wanu nebo Německa.

Mezi pravidelné účastníky veletrhu patří galerie jako Millennium, The Chemistry Gallery, Galerie Bleibtreu, Navrátil, Art Traffic, Vltavín, Peron, Gambit, Galerie S a další. Kromě desítek maleb, plastik, kreseb a videí bude pozornost věnována také novým médiím a street artu.

Zvláštní expozice Škola Karla Nepraše připomene dvě letošní výročí významného českého sochaře a výtvarníka - nedožité 80. narozeniny a deset let od úmrtí. Svá díla na veletrhu představí čtyři Neprašovi žáci - Martina Hozová, Markéta Korečková, Karel Bartáček a Ján Macko.

Video Art Prague 2012
video

Art Prague 2012

Art Prague 2012

Veletrh současného umění nabízí tvorbu většiny známých i neznámých českých umělců. O co je největší zájem, a proč se současné umění prodává hůře než meziválečná avantgarda?

Reportáž Lucie Klímové

Umělecká skupina Pode Bal, známá akcemi, které se dotýkají aktuálních společenských témat, uvede svůj nový projekt Identikit. Zabývá se identitou a řadí se do volného proudu queer umění.

Letošní novinkou je rozsáhlá sekce věnovaná i dětským návštěvníkům - Big toys sochařky Alexandry Koláčkové, která se věnuje tvorbě velkoformátových keramických plastik. Zájemci si zde mohou vyzkoušet i modelování.

  • Projekt Big Toys / Alexandra Koláčková
    Projekt Big Toys / Alexandra Koláčková zdroj: Art Prague
  • The Chemistry Gallery / Pasta Oner
    The Chemistry Gallery / Pasta Oner zdroj: Art Prague

Přehlídka je určena nejen sběratelům, umělcům a studentům uměleckých škol, ale také veřejnosti. Otevřeno je denně od 10:00 do 19:00, na 22. března je naplánováno tradiční veletržní nocturno, kdy jsou výstavní prostory přístupné až do 21:00.

Škola Prof. Karla Nepraše / Markéta Korečková
Škola Prof. Karla Nepraše / Markéta Korečková
Art Traffic - Michael Kukla
Art Traffic - Michael Kukla