Kytaristé Satriani, Vai a Morse společně na jednom (českém) pódiu

Praha - V rámci kytarového projektu G3 se v české premiéře 31. července představí kytaristé Joe Satriani, Steve Vai a Steve Morse. Návštěvníkům koncertu v Tipsport areně na pražském Výstavišti se představí nejprve každý zvlášť s kapelou a následně všichni tři pohromadě v závěrečném G3 jamu.

Příležitostný projekt G3 založil Satriani v roce 1996, kdy si k sobě na světové turné přizval další dva famózní kytaristy Vaie a Erica Johnsona. Se Satrianim je nejstabilnějším členem formace Vai, krom nich se vystoupení víckrát zúčastnili John Petrucci, Paul Gilbert, Eric Johnson a Robert Fripp. Protagonisté G3 se mohou pochlubit vyprodanými koncerty ve Spojených státech, Evropě i Austrálii.

Satriani patří ke kytarovým ikonám od roku 1987, kdy prorazil do širokého povědomí s albem Surfing With The Alien. Od té doby prodal na 10 milionů alb a získal 14 nominací na Grammy. Jeho školou prošla řada dnešních rockových velikánů, jako například Kirk Hammett z Metalliky nebo kytarový virtuóz Steve Vai. Legendy typu Micka Jaggera nebo Deep Purple si jeho dokonalou technikou hry rádi zdobí svá turné. Kromě G3 vytvořil v roce 2009 i úspěšnou formaci Chickenfoot. Letos vydal své čtrnácté studiové album Black Swans And Wormhole Wizard.

Grammy oceněný Steve Vai, který mimo jiné spolupracoval s Frankem Zappou nebo Davidem Lee Rothem, se do hudební historie zapsal v roce 1990 albem Passion and Warfare. Za svou dosavadní kariéru prodal přes 15 milionů alb, získal desítky nominací na Grammy. Americký kytarista a skladatel Steve Morse, zakladatel Dixie Dregs a člen Deep Purple, byl prestižním časopisem Guitar Player pětkrát za sebou vyhlášen nejlepším kytaristou a spolu se Stevem Howem z Yes a Ericem Johnsonem uveden do Síně slávy tohoto periodika.