Česká Tramvaj doveze do Cannes lehce erotický kraťas

Cannes - Režisérka Michaela Pavlátová je druhým potvrzeným českým tvůrcem, který se v květnu zúčastní oficiálního programu filmového festivalu v Cannes. Animovaný snímek Tramvaj bude uveden v rámci sekce autorských filmů Quinzaine des Réalisateurs.

Sedmiminutový snímek Tramvaj, který vznikl v česko-francouzské koprodukci, je lehce erotickým příběhem o fantaziích tramvajové průvodčí. Pavlátová má na kontě celovečerní snímky Děti noci a Nevěrné hry, oba byly nominovány, respektive oceněny Českým lvem.

Ve studentské sekci Cinéfondation bude promítnut absolventský film studenta FAMU Michala Hogenauera nazvaný Tambylles. Je dramatickým příběhem mladého muže s kriminální minulostí, který hledá novou životní cestu. Tato sekce je soutěžní, vítěz kromě finanční částky na přípravu dalšího filmu má zajištěno, že bude v Cannes uveden. V minulosti zde vyhrála Zuzana Špidlová s filmem Bába (2009), uvedeny tu byly i další dva filmy FAMU.

Česká kinematografie bude v Cannes od 16. do 27. května zastoupena i dalšími aktivitami. I letos bude mít Česko zástupce v programu Producer on the Move (PoM). Během třídenního programu představí čeští producenti sebe a své projekty filmařům z dalších evropských zemí i mezinárodnímu profesionálnímu publiku.

Za Česko se letos producentského programu zúčastní Ondřej Zima ze společnosti Evolution Films, kterou v roce 2006 spoluzakládal. Jako producent realizoval celovečerní filmy Ghetto jménem Baluty (2008), František je děvkař (2008), Lóve (2011) a Don't Stop (2012). Byl výkonným producentem úspěšného seriálu Okresní přebor i celovečerního filmu s podtitulem Poslední zápas Pepika Hnátka.