Filmové premiéry

Maggie Graceovou by jako prezidentskou dcerku jistě nenapadlo, že jednou bude plánovat Útěk z MS-1, vesmírné věznice. Mel Gibson zase nepočítal s tím, že Moje letní prázdniny stráví v nějakém mexickém ghettu. Angele a Tony potkávají lásku, kde by ji možná nečekali. Člověk míní, osud mění. A mění naše životy i města, v nichž žijeme? Napoví Urbanized

ÚTĚK Z MS-1. Dcera amerického prezidenta Emilie (Maggie Graceová) navštíví v rámci humanitární mise vesmírnou věznici MS-1, kde jsou drženi ti nejhorší zločinci. Bohužel zrovna v době, kdy dojde ke vzpouře. Zachránit ji může jen bývalý vládní agent Snow (Guy Pearce). Od prezidenta má na oplátku přislíbeno zrušení obvinění ze spiknutí proti USA, kterému tento svéhlavý tvrďák zrovna čelí. Francie/USA, režie: James Mather, Stephen St. Leger.

MOJE LETNÍ PRÁZDNINY. Porterovi (Mel Gibson) se podaří ukrást slušný balík peněz, který si hodlá užívat na doživotních prázdinách na nějaké pěkné pláži s dostatkem dobrého vína a krásných žen. Ale plány se nějak vymknou a Porter místo ráje skončí v mexickém El Pueblitu, který má blíže spíše k peklu. A o program se mu místo lepých děv starají gangsteři v patách. USA, režie: Adrian Grunberg.

ANGELE A TONY. Angele přijíždí do malého přístavního městečka v Normandii. Potká Tonyho, profesionálnho rybáře, který ji zaměstná jako prodejce ryb. I přes vzájemnou přitažlivost trvá, než k sobě najdou cestu. Francie, režie: Alix Delaporteová.

URBANIZED. Poslední díl dokumentární trilogie Garyho Hustwita o designu (po filmech Helvetica a Objectified) zkoumá širokou škálu urbanistických projektů ve dvanácti městech z různých zemí. Kdo má výsadu udávat tvar a tvář našich měst a jakým způsobem to dělá? Jaký vliv má vzhled a koncepce měst na naše životy? Českou premiéru bude mít snímek na festivalu reSITE, věnovanému hledání cest ke zkvalitnění veřejného prostoru (21. až 27. 5. v Praze). USA / Velká Británie, režie: Gary Hustwit. V kinech od 26. 5.