Moravskoslezský kraj se dnes ponoří do muzejních nocí

Jičín - Již osmý ročník Festivalu muzejních nocí probíhá na území celé České republiky. Také kulturní organizace a centra v Moravskoslezském kraji se znovu letos k tomuto festivalu připojí. Celorepublikové slavnostní zahájení festivalu se uskutečnilo v pátek v Novém Jičíně. Celou řadu muzejních nocí v českých, moravských a slezských městech uzavře Pražská muzejní noc 9. června.

V sobotu 19. května se odehraje Muzejní noc i v Ostravě. Letos zde otevře své brány veřejnosti od 17 až do pozdních nočních hodin jednatřicet kulturních stánků. Mnohé z nich nechají návštěvníky nahlédnout i do svého tajného zákulisí.

„Zúčastněné organizace během festivalu nabídnou bohatý doprovodný program od koncertů přes filmové projekce a taneční vystoupení až po přednášky a workshopy,“ říká Andrea Węglarzyová, koordinátorka festivalu. Jádro Ostravské muzejní noci 2012 tvoří kulturní stánky, které již mají v Ostravě své renomé. Mezi nováčky se letos představí multižánrové centrum současného umění Cooltour, Divadlo Petra Bezruče, Divadlo loutek Ostrava, Janáčkova filharmonie Ostrava, galerie Jáma 10 a INDUSTRIAL gallery.

V sobotu otevře v Ostravě své brány veřejnosti jednatřicet kulturních stánků.

Plakát 8. ročníku Brněnské muzejní noci
Zdroj: Brněnská muzejní noc