Sázavafest vysází spoustu nových skladeb

Praha - Mnozí účastníci 12. ročníku festivalu Sázavafest, který se uskuteční 2. až 5. srpna v Benešově u Prahy, představí své nové skladby. Festival nabídne celkem pět hudebních scén, na kterých vystoupí více než 120 účinkujících. Novináře o tom dnes informoval ředitel festivalu Pavel Kloupar.

Novou skladbu z chystané, zatím bezejmenné desky slibuje například skupina Nightwork, připravované debutové album představí Michal Šeps známý ze soutěže Česko Slovenská SuperStar, nový singl s názvem Surrender nabídne i hlavní hvězda elektronické scény v tanečním stanu jménem Promopro Dance Hall, legendární dýdžej Paul Oakenfold. Novou desku Času je málo bude propagovat i reggae skupina Švihadlo.

Kapela Sto zvířat se na Sázavafestu pokusí o oficiální český rekord za dohledu komisaře z Agentury Dobrý den. Plánuje v průběhu třídenního festivalu zahrát 100 písní ve třech žánrových blocích nazvaných Oldies, Janies, Čerstvees a jednom akustickém bloku v Balbínce. „V bloku s názvem Čerstvees zazní až dvě třetiny chystaného alba Hraju na klavír v bordelu, které vyjde 1. září. Některé písně budou mít koncertní premiéru,“ prozradil lídr kapely Jan Kalina.

Písně z nového alba naopak nenabídne Kamil Střihavka, kterému v těchto dnech vyšla nahrávka Muzikál a film. „Moje kariéry rockového a muzikálového zpěváka jdou ruku v ruce, ale neslučuju je. Na Sázavafestu vystoupím s rockovým repertoárem se skupinou Leaders, ale jako překvapení si připravím speciální úpravu skladby z muzikálu Jesus Christ Superstar,“ sdělil Střihavka.

Hlavními hvězdami Sázavafestu budou britská skupina Kaiser Chiefs, dýdžej Paul Oakenfold a americká kapela Fun Lovin' Criminals. V Promopro Dance Hall, která bude podle pořadatelů plná nejlepší taneční hudby 21. století, se vedle Oakenfolda představí Saka Noel nebo dýdžej Mike Candys. Nově potvrzeným jménem je švédský producent Stonebridge.

Pořadatelé již dříve oznámili, že na Sázavafestu autorským čtením připomenou životní jubileum spisovatele Michala Viewegha, který oslaví padesátiny a 25. knihu. Čtvrt století uplyne od založení skupiny Mňága a Žďorp. Její lídr Petr Fiala uvedl, že se oslava promítne do jejich vystoupení, které nabídne nové verze jejich písní.

Vstupenky na Sázavafest se dají nyní pořídit v síti Ticketportal za 1 290 korun plus poplatky. Od 1. června je k dispozici limitovaná série vstupenek jedna plus jedna zdarma. Třídenní lístky na místě budou stát 1 600 korun.