Brněnské slavnosti masek přilákaly tisíce lidí

Brno - Mozart, Andy Warhol a rozverné květinové děti obsadili včera večer centrum Brna. Pouličním karnevalem zde vyvrcholil třetí ročník festivalu Divadelní svět, letos na téma Miloš Forman a 60. léta.

Mír, láska a radost až do rána bylo mottem letošní Slavnosti masek, která rozvířila Brno. Tisíce lidí se přišly potkat s oživlými postavami z filmů Miloše Formana. „Například kolekce Provázku je na téma Klub osamělých srdcí nadstrážmistra Formana, tam různé postavy ze všech Formanových filmů uvidíte. A pak v tom trochu nepochopitelně lítají Beatles,“ řekl Vladimír Morávek, umělecký šéf divadla Husa na provázku. 

Maskami na slavnost přispěla všechna brněnská divadla. O titul nejlepší kolekce se utkalo celkem jedenáct souborů. Průvody z různých částí města se v podvečer sešly na brněnském náměstí Svobody. Jako nejlepší masky odborná porota zvolila kolekci divadla Radost, kterou vytvořila výtvarnice Sylva Zimula Hanáková.

Letošní ročník festivalu Divadelní svět Brno nabídl desítky inscenací jak z domácí, tak zahraniční scény, kdy jednotlivá představení přilákala více než čtyři tisíce lidí.