Festival Janáčkovy Hukvaldy přivítá i Velké donské kozáky

Klimkovice (Ostravsko) - Netradičně v lázních v Klimkovicích u Ostravy začal XIX. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy. Operní pěvkyně Eva Dřízgová-Jirušová s klavíristou Michalem Bártou zde uvedli skladby Leoše Janáčka, Antonína Dvořáka či Bedřicha Smetany. Slavnostní zahajovací koncert festivalu se uskuteční v sobotu 23. června v hotelu Hukvaldy na Frýdecko-Místecku, přehlídka pak bude až do 22. července pokračovat hlavně na Hukvaldech.

Pro posluchače je připraveno přes 20 koncertů. „Největší zájem je zatím o pořad Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers Rapsodie v modrém pokoji. Tento koncert bude věnovaný letošnímu 75. výročí úmrtí skladatele George Gershwina,“ řekla předsedkyně Fondu Janáčkovy Hukvaldy Bohdana Rywiková. Koncert z Gershwinových skladeb je na programu v neděli 8. července v amfiteátru v hukvaldské oboře.

Janáčkovy Hukvaldy
Zdroj: Nadace Janáčkovy Hukvaldy

Návštěvníci festivalu se mohou těšit mimo jiné na ruský sbor Velcí donští kozáci, který vystoupí v hukvaldském letním amfiteátru 5. července, slovenskou Státní operu Banská Bystrica, která tamtéž 6. července uvede Verdiho operu Simone Boccanegra, nebo houslistku a zpěvačku Ivu Bittovou, jež vystoupí 14. července v hradní mottě s Moravskoslezským komorním sdružením. V případě nepřízně počasí se avizovaná představení přesunou z otevřených jevišť do hukvaldské školy nebo společenského sálu v hotelu.