Prague Proms vrcholí s Dagmar Peckovou a Liborem Peškem

Praha - Festival Prague Proms připravil pro obdivovatele hvězdné mezzosopranistky Dagmar Peckové ve Smetanově síni pražského Obecního domu její koncert, na kterém zazní Ravel, Mahler i Beethoven. Český národní symfonický orchestr (ČNSO) povede dirigent Libor Pešek.

Dramaturgie koncertu zahrnuje tři písně pro zpěv a orchestr na verše Tristana Klingsora z díla Maurice Ravela Šeherezáda a pět písní na verše Friedricha Rückerta z Mahlerova Rückert Liede. Koncert doplní Ravelova Pavana za zemřelou infantku a Symfonie č. 5 c moll Osudová od Ludwiga van Beethovena. Pořadatelé prý letos záměrně Osudovou symfonii zařadili na program, aby se připojili „k množině skeptiků, kteří očekávají s koncem roku 2012 současně konec světa“.

Letní hudební přehlídku Prague Proms zahájil 16. června koncert trumpetisty Nicholase Paytona, který zkomponoval skladbu přímo pro Prague Proms. Ve světové premiéře ji uvedl s ČNSO, rezidenčním tělesem festivalu, a big bandem Sv. Blažeje.

Video Prague Proms - Dagmar Pecková
video

Prague Proms - Dagmar Pecková

Posledním koncertem bude 21. července program s názvem Smrt v opeře. Zazní ojedinělá série árií končících slavné světové opery. ČNSO povede dirigent Marcello Rota, ze sólistů se představí například Eva Urbanová nebo Gianfranco Montresor.