Newintage - značka cesty za snem

Zlín – O propojení kouzla vintage stylu s leskem moderních technologií se pokouší kolekce značky Newintage, kterou vytvořili studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Nová značka vznikla během několikadenního workshopu.

Studenti výtvarných oborů ve spolupráci s organizací Czechdesign vytvořili šperky, dámské oděvy i bytové doplňky, které propojuje motiv cesty, snu a atmosféry Zlína za času jeho největšího rozkvětu ve 20. a 30. letech. „Chtěli jsme použít vyloženě abstraktní pojmy jako romantika, snovost, luxus, cesta za snem a vizí. Jsou to v podstatě nové věci ve starých souvislostech,“ vysvětlila jedna ze studentek Radka Hortová.

Studenti si v rámci workshopu také vyzkoušeli, co všechno budování značky obnáší – od prvotní myšlenky až po aplikaci do praxe. „Nejtěžší byla spolupráce. Produktový designér, fotograf nebo grafik – každý to vidí jinak a dojít ke kompromisu bylo těžké,“ podotkla k této části další z účastnic Vendula Knopová.

  • Z kolekce značky Newintage
    Z kolekce značky Newintage zdroj: Czechdesign
  • Z kolekce značky Newintage
    Z kolekce značky Newintage zdroj: Czechdesign

Celou kolekci si zájemci mohou prohlédnout na výstavě v pražské Galerii/CZD do poloviny září. Pod značkou Newintage by studenti chtěli pokračovat a v budoucnu ji také uvést na trh.

Video Reportáž L. Klímové o značce Newintage
video

Reportáž L. Klímové o značce Newintage