Filmové premiéry: Mluvící plyšák a dabovaná Iveta

Není medvěd jako medvěd. V chlupaté komedii Setha MacFarlanea je Méďa drsný plyšák a z tohoto protimluvu vyplývá všelijaká legrace. Té by mělo být pomálu v českém hororovém Posledním výkřiku. Nikdo nemůže utéct, nikdo nemůže přežít, slibuje upoutávka. Snad se to nevztahuje i na diváka.

MÉĎA. Plyšový medvěd může být skvělý společník, když je vám pět. Když je vám pětatřicet, je to spíš diagnóza. Jenže tomuhle méďovi byste děti stejně spíš nesvěřili. Se svým majitelem Johnem - který si v dětství přál, aby jeho hračka začala mluvit, což se také stalo - si notují v pohledu na život (maximální pohoda), na holky (divošky mají přednost), na práci (jen když není zbytí). Byl by to krásný život, kdyby nepřišlo ultimátum od Johnovy přítelkyně: Buď já, nebo ten medvěd. Ted, USA, 2012, režie: Seth MacFarlane. Recenzi na film zveřejní web ČT24 o víkendu.

POSLEDNÍ VÝKŘIK. Vřískot po česku? Iveta Bartošová, Dana Morávková, Miro Šmajda nebo Štěpán Turek (známější spíš než jako herec svým hitem Stávka dýdžejů) v hororu z českých Petrovic. Není co dodávat, to se asi musí vidět - bez předpojatosti. ČR, režie: Tomáš Kučera.