Michael J. Fox bude hrát v sitcomu otce s Parkinsonovou nemocí

Los Angeles - Hollywoodský herec Michael J. Fox, který se ze světa filmu stáhl v roce 2000, aby se soustředil na boj s Parkinsonovou nemocí, se znovu vrátí na televizní obrazovky. V novém komediálním televizním seriálu volně založeném na jeho vlastním životě si zahraje otce trpícího Parkinsonem.

Televizní stanice NBC potvrdila, že si objednala 22 epizod zatím nepojmenovaného sitcomu, v němž by se měl od podzimu příštího roku objevit Michael J. Fox. Seriál představí jedenapadesátiletého herce jako manžela a otce tří dětí žijícího v New Yorku, který se snaží zvládat rodinu, kariéru a problémy související s degenerativním onemocněním nervového systému, jímž je Parkinsonova nemoc.

Foxe, který zazářil mimo jiné ve filmové trilogii Návrat do budoucnosti, postihla Parkinsonova nemoc v roce 1991, kdy mu bylo pouhých třicet let. O svém stavu veřejně promluvil v roce 1998 a z herecké profese se z větší části stáhl o několik let později, aby se mohl více věnovat rodině a podpoře úsilí najít lék na Parkinsonovu nemoc. Založil také nadaci, která pomáhá lidem ve stejném stavu, jako je on, a obhajuje výzkum kmenových buněk.

Jeho boj s nemocí zdokumentovala v roce 2002 autobiografie Lucky Man, kde se mimo jiné svěřil s tím, že po zjištění diagnózy začal pít a téměř tím rozvrátil vlastní manželství.