Na Letní Letné se pokusí maličko zpomalit čas

Praha - Druhý týden mezinárodního festivalu nového cirkusu a Letní Letná, který probíhá do 2. září na pražské Letné, nabídne návštěvníkům kromě hlavních zahraničních hvězd (soubory 7 Fingers a Cirque Galapiat) a mnoha pohádek řadu předních domácích souborů – například unikátní Slow Show Kabaret Vandy Hybnerové a jejích přátel – hereckých osobností, představení Pérák a Standardní kabaret divadla VOSTO5, Cirkus Mlejn, Décalages, divadlo DIOD a TEJP nebo kabaret Lidoskop. Na návštěvníky Letní Letné čeká také multimediální projekt Ilmatila tří mladých zahraničních akrobatek, který spojuje vzdušnou akrobacii na lanech a trapéze s animací a projekcemi.

Ten, kdo má rád divadelní improvizaci, díla, která se tvoří teď a tady, neměl by si nechat ujít představení Vandy Hybnerové Slow Show Kabaret Le Petit Cheval ve středu 29. srpna. V kabaretu, který vznikne za jeden den, pouze pro tuto příležitost, vystoupí kromě samotné Vandy například Kateřina Krobová, Boris Hybner, Saša Rašilov, Jiří Ornest, Michal Pavlata, Jan Skopeček, Jana Stryková, Tatiana Medvecká, Hana Seidlová a řada dalších hereckých osobností.

Improvizace se prolíná s imaginací. Rámec představení tvoří jakoby dobová fotografie kabaretních umělců, jež před publikem ožije. Variace na téma starých, strašně unavených klaunů v podání Borise Hybnera, Michala Pavlaty, Jiřího Ornesta a Jana Skopečka se pak budou prolínat celým večerem.

„Slow Show Kabaret rozhýbe prastarou rodinnou fotografii kabaretních umělců, osvobodí uvězněné emoce, zpřítomní vzpomínky, dohraje zastavená kabaretní čísla… ale velmi, velmi pomalu…,“ uvádí autorka.

Kabaret Slow Show / poutač
Zdroj: Letní Letná

Necirkusoví umělci vstupují do světa cirkusu. Činoherní herci, tanečníci, muzikanti, mimové, klauni, muzikanti - všichni ti, které pojí přátelství k divadlu a Vandě Hybnerové, vystoupí v rámci festivalu Letní Letná během jedinečné cirkusově-kabaretní show SLOW SHOW.

„Fotografie, to je zastavený čas v běhu. My ho znovu rozhýbeme. Fotografie, to je vzpomínka na minulost. My ji zpřítomníme. Fotografie, to je příběh bez konce. My jej dohrajeme. Fotografie, to je uvězněná emoce. My ji osvobodíme. Fotografie, to je začátek cesty za prožitkem, který se už nikdy nebude opakovat,“ uvádějí inscenátoři.

Theatrephotoatelier Le Petit Cheval

Náš ateliér není jen fotka v rámečku. Jsme show. Hlavní postavou jste vy. Pojmy jako „rychle“, „zdržovat“, „spěcháme“ nám nic neříkají.

Jsme vláčné, klidné, pomalé.

Jsme slow.

Jsme show.

Přijďte. Pochopíte.


Sleva:

Při koupi vstupenky na kabaret „Slow Show“ obdržíte jednorázovou slevu v hodnotě 50 korun na jednu originální fotografii v Theatrephotoatelieru Le Petit Cheval Vandy Hybnerové.

Při koupi jedné originální fotografie v Theatrephotoatelieru Le Petit Cheval Vandy Hybnerové získáte jednorázovou slevu v hodnotě 50 korun z ceny jedné vstupenky na kabaret „Slow Show“.