GRRR! Rolling Stones k 50 hitům přihodí dvě novinky

Londýn - Britští rockoví veteráni Rolling Stones nahráli v posledních týdnech v Paříži dvě nové skladby. Novinky budou částí alba hitů, které skupina vydá v listopadu.

Album nazvané GRRR! s výrazným obrázkem od amerického výtvarníka Waltona Forada připomíná 50. výročí prvního koncertu skupiny. Bude na něm 50 hitů Rolling Stones (v luxusním vydání 80), včetně jejich prvního singlu Come On, cover verze písničky Chucka Berryho, kterou vydali v červnu 1963.

Fanoušky čekají i dvě nové skladby Gloom And Doom a One Last Shot. „K těmto zcela novým nahrávkám se Mick Jagger, Keith Richards, Charlie Watts a Ronnie Wood sešli ve studiu poprvé od alba A Bigger Bang z roku 2005,“ uvedlo prohlášení skupiny.

Výročí kapely připomínala v červenci výstava fotografií v Londýně. Nový dokumentární film nazvaný Crossfire Hurricane má zase přinést zatím neznámé záběry Rolling Stones. Americký magazín Billboard minulý týden napsal, že Rolling Stones v listopadu odehrají dva koncerty v New Yorku a dva v Londýně. Skupina to nepotvrdila ani nepopřela.