Betlémská kulturní noc na Betlémáku začíná po poledni

Praha - Vernisážemi několika výstav začne dnes odpoledne Betlémská kulturní noc, která na pražské Betlémské náměstí a do jeho okolí přinese výtvarné umění, koncerty a divadlo. Pro akci se spojily výstavní síně, divadla a další kulturní instituce, které na místě či v blízkém okolí působí. Program potrvá až do půlnoci.

Už dvě hodiny po poledni otevře Antikvariát a galerie Ztichlá klika jednodenní výstavu významného, avšak pozapomenutého malíře a grafika Michela Fingestena, výrazné postavy předválečného Berlína. Další vernisáž se v 16:00 uskuteční v Divadle Na zábradlí, kde fotografie z Tibetu představí herečka Jana Hubinská. Pod názvem Možno je niekedy menej viac zahájí divadelní sezonu této scény s mottem Nepřizpůsobiví.

Galerie Jaroslava Fragnera, která akci iniciovala, začne Betlémskou kulturní noc vernisáží výstavy brněnského architektonického ateliéru Kuba Pilař architekti a výstavy site specific objektů studentů ateliéru Jiřího Příhody na AVU ve dvorním traktu galerie. Ve 20:30 začne koncert skupiny Čankišou.

Program připravili také například organizátoři z Galerie Jedné věci, Galerie U Betlémské kaple, Kina Ponrepo, kavárny Krásný ztráty, Literární kavárny Řetězová a Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur.

Betlémská noc / pozvánka
Betlémská noc / pozvánka

Do půlnoci se budou v kině Ponrepo promítat němé filmy za improvizovaného hudebního doprovodu. Pořadatelé nabízejí i prostor pro zájemce z řad veřejnosti, ať už jednotlivce či skupiny, kteří by si tu chtěli zahrát.